DOBRA LOKALIZACJA

motyw przewodniDobra lokalizacja Centrum Opieki Familia Łódź

Dom opieki „Centrum Opieki FAMILIA” znajduje się w centrum Łodzi w jej zabytkowej części „Księży Młyn”. Obiekt, w którym zlokalizowany jest nasz dom seniora wykorzystywany jest w całości przez placówki medyczne. Mieści się tutaj przychodnia lekarzy specjalistów i szpital prywatny „Centrum Medyczne Księży Młyn”, rezonans magnetyczny i lekarze specjaliści „SCANLAB”, stomatologia „ZGRYZ” a także „Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobowości” z zespołem psychologów i psychoterapeutów.

Budynek, w którym mieści się nasza placówka, wolny jest od barier architektonicznych, posiada windę do przewozu osób niepełnosprawnych, podjazd dla karetek, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W całości został odebrany i zatwierdzony przez służby PPOŻ. Dla osób odwiedzających posiadamy duży bezpłatny parking.

W bliskiej odległości od naszego domu opieki znajduje się park „Źródliska”, palmiarnia, staw na „Księży Młynie”, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych rodzina może zabrać swojego bliskiego na spacer. Dla osób nieporuszających się samodzielnie dysponujemy wózkami inwalidzkimi, które udostępniamy na spacery.

Atutem naszego położenia jest również bliskie sąsiedztwo szpitala im K. Jonschera z oddziałem SOR, gdzie trafiają pacjenci z zagrożeniem życia. Dojazd karetki pogotowia z ul. Sienkiewicza zajmuje niecałe pięć minut. Warto o tym pamiętać, mając na uwadze, że w przypadku udaru, zawału serca czy niewydolności krążeniowo – oddechowej liczy się każda minuta.